Nasze projekty

Rzecznik prasowy Watykanu podał się do dymisji

Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dr. Greg Burke’a i jego zastępczynię dr Palomę García Ovejero. Jednocześnie mianował tymczasowo dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej dr. Alessandro Gisottiego, dotychczasowego koordynatora mediów społecznościowych w Dykasterii ds. Komunikacji.

fot. Vatican News/ YouTube

„Paloma i ja zrezygnowaliśmy z datą 1 stycznia. Uznaliśmy, że w obecnym okresie przemian w watykańskich środkach przekazu najlepiej pozostawić Ojcu Świętemu całkowitą swobodę w tworzeniu nowego zespołu” – napisał na swoim koncie na Twitterze Greg Burke.

Nowy tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Alessandro Gisotti ma 44 lata i rodził się w Rzymie 24 czerwca 1974 r. Ukończył studia polityczne na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” w 1999 r., a od 2004 r. Jest zawodowym dziennikarzem. W roku 2000 rozpoczął pracę w Radio Watykańskim, gdzie pracował do roku 2017. Następnie od 2017 był koordynatorem mediów społecznościowych w Dykasterii ds. Komunikacji. W październiku 2018 r. był członkiem Komisji ds. Informacji Synodu o młodzieży, której przewodniczył Paolo Ruffini. Jest też wykładowcą Teorii i Techniki Dziennikarstwa w Instytucie Redemptor hominis Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

KAI/ad

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę