Nasze projekty

Pokój wam! Papieskie przesłanie przed pielgrzymką

Na kilka dni przed przybyciem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ojciec Święty wystosował przesłanie wideo do mieszkańców tego kraju. Franciszek przybędzie do Abu Zabi w niedzielę, 3 lutego i będzie tam przebywał do wtorku 5 lutego. Będzie to jego 27 podróż zagraniczna.

Oto treść papieskiego przesłania:

 

Drodzy mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich,

Reklama
Reklama

Al Salamu Alaikum / Pokój wam!

Cieszę się z możliwości odwiedzenia za kilka dni waszego kraju, który stara się być wzorem współżycia, ludzkiego braterstwa i spotkania między różnymi cywilizacjami i kulturami, gdzie wiele osób znajduje bezpieczne miejsce do pracy i swobodnego życia w poszanowaniu różnorodności.

Cieszę się na spotkanie z narodem, który żyją teraźniejszością ze spojrzeniem zwróconym ku przyszłości. Błogosławionej pamięci szejk Zajid założyciel Zjednoczonych Emiratów Arabskich, słusznie oświadczył: „Prawdziwe bogactwo nie polega tylko na zasobach materialnych, ale prawdziwe bogactwo narodu leży w ludziach, którzy budują przyszłość swojego narodu … prawdziwym bogactwem są ludzie”.

Reklama
Reklama

Bardzo dziękuję Jego Wysokości Szejkowi Zajidowi Al Nahajjanowi, który zaprosił mnie do udziału w spotkaniu międzyreligijnym na temat „Ludzkiego braterstwa”. Jestem wdzięczny innym władzom Zjednoczonych Emiratów Arabskich za wspaniałą współpracę, hojną gościnność i braterskie przyjęcie szlachetnie oferowane, by zrealizować tę wizytę.

Dziękuję przyjacielowi i drogiemu bratu, Wielkiemu Imamowi z Al-Azhar Ahmadowi, dr. Al-Tayyibowi, oraz osobom, które współpracowały w przygotowaniu spotkania, za odwagę i wolę stwierdzenia, że wiara w Boga jednoczy a nie dzieli, zbliża, pomimo różnic, oddala od wrogości i niechęci.

Cieszę się z tej szansy oferowanej mi przez Pana, aby napisać na waszej umiłowanej ziemi, nowa kartę historii stosunków między religiami potwierdzając, że pomimo iż jesteśmy różni, jesteśmy braćmi.

Reklama

Z radością przygotowuję się na spotkanie i pozdrowienie „eyal Zayid fi dar Zayid / synów Zājida w domu Zājida”, kraju dobrobytu i pokoju, kraju słońca i harmonii, kraju współistnienia i spotkania!

Dziękuję bardzo i do zobaczenia wkrótce! Módlcie się za mnie!

KAI/awo

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite