Nasze projekty

Papież wzywa do modlitwy o bardziej zrównoważony styl życia i przyjazny środowisku

W papieskiej intencji na wrzesień Franciszek apeluje o ekologicznie zrównoważony stylu życia. Jak podkreśla, jest to wyraz miłości do Stwórcy i integralna część naszej wiary.

fot. Cathopic / Unsplash / Stacja7

Młodzi ludzie inspirują

W nagraniu o papieskiej intencji na wrzesień Franciszek podkreśla, że inspiracją do dobrych decyzji w kwestiach ekologii są ludzie młodzi. Jego zdaniem to młodzież jest szczególnie wrażliwa na troskę o stworzenie oraz zachowanie natury.

Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie mają odwagę podejmować projekty na rzecz poprawy stanu środowiska i społeczeństwa, ponieważ te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. My, dorośli, możemy się wiele nauczyć od młodych ludzi, ponieważ we wszystkim, co ma związek z troską o planetę, młodzi ludzie są na czele – mówi papież.

Prościej i skromniej

Zachęca, aby stanąć w szeregu z młodymi ludźmi w propagowaniu prostszego i skromniejszego sposobu życia, który będzie bardziej przyjazny dla środowiska.

Reklama
Reklama

Skorzystajmy z ich przykładu, zastanówmy się, zwłaszcza w czasie kryzysu, kryzysu zdrowotnego, kryzysu społecznego, kryzysu ekologicznego nad naszym stylem życia – nad tym, w jaki sposób się odżywiamy, jak konsumujemy, jak się przemieszczamy, jak używamy wody, energii i tworzyw sztucznych, a także nad tym, jak wiele dóbr materialnych jest często szkodliwych dla Ziemi. Wybierzmy zmianę! – apeluje Franciszek.

POLECAMY: Ziemia – jak dbać o nasz wspólny dom? Wskazówki papieża Franciszka

„Módlmy się o odważne wybory”

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów, wyborów koniecznych do bardziej umiarkowanego i ekologicznie zrównoważonego życia, inspirowani przez młodych ludzi, którzy angażują się w tę zmianę – wzywa papież w filmie.

Reklama
Reklama

Papież podkreśla, że „nie są oni głupcami, ponieważ angażują się w swoją przyszłość i dlatego chcą zmienić to, co odziedziczą w czasie, gdy nas już nie będzie”.

Papieska intencja na każdy miesiąc

W maju tego roku minęło dokładnie 5 lat, od kiedy Papież dzieli się swoimi intencjami z wiernymi za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy. Inicjatywa ta jednoczy w modlitwie Kościół na całym świecie. Aktualnie papieskie wideo ukazuje się w 23 wersjach językowych.

os, vaticannews / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę