Nasze projekty

Papież: we chrzcie Bóg czyni nas swoimi dziećmi na zawsze

"We chrzcie Bóg przychodzi do nas i czyni nas swoimi dziećmi na zawsze" – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański.

fot. Vatican News/YouTube

W święto Chrztu Pańskiego papież przypomniał, że chrzest, który Jezus otrzymał z rąk Jana Chrzciciela był obrzędem „oczyszczenia wyrażającego dążenie do porzucenia grzechu i nawrócenia”. Przyjmując ten chrzest Jezus ukazał, „że chce być blisko grzeszników, że przyszedł dla nich, dla nas wszystkich!”.

Franciszek wskazał, że we chrzcie, który przyjmujemy, „Bóg przychodzi do nas, oczyszcza i leczy nasze serca z grzechu, czyni nas swoimi dziećmi na zawsze, swoim ludem i rodziną, dziedzicami raju. Bóg staje się nam bliski i już nas nie opuszcza”.

Dlatego ważne jest, aby znać ten dzień i go świętować. Franciszek zachęcił do zapamiętania daty chrztu i świętowania go jak nowych urodzin. Wezwał też do zadania sobie pytania: „czy jestem świadomy ogromnego daru, który noszę w sobie poprzez chrzest? Czy dostrzegam w moim życiu światło obecności Boga, który widzi we mnie swojego umiłowanego syna, swoją umiłowaną córkę?”.

Reklama

Zaprosił, by na pamiątkę swojego chrztu przyjąć obecność Boga w nas, czyniąc znak krzyża, „nakreślającego w nas wspomnienie łaski Boga, który nas miłuje i pragnie być z nami”.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek ochrzcił 16 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę