Nasze projekty

Franciszek ochrzcił 16 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

W niedzielę Chrztu Pańskiego papież ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 16 dzieci pracowników Watykanu - 9 chłopców i 7 dziewczynek, które przyszły na świat w minionym roku.

fot. Vatican News/YouTube

W niespełna dwuminutowej, improwizowanej homilii podczas mszy sprawowanej w kaplicy konklawe, papież podziękował rodzicom 9 chłopców i 7 dziewczynek za to, że zachcieli ochrzcić swe dzieci, dając im przez to dar wiary. Wskazał, że to dzieci są bohaterami tej ceremonii, dlatego też mogą ziewać, płakać, krzyczeć, ponieważ to jest ich święto i otrzymają najpiękniejszy z darów – dar wiary, dar Boga.

Na razie są cicho, ale wystarczy by jedno zaczęło podając nutę i zaczyna się koncert. Pozwólcie im płakać, jeśli są głodne nakarmcie, jak są przegrzane rozbierzcie je. To dzieci są bohaterami, ponieważ także nam dadzą dziś świadectwo tego, jak się otrzymuje wiarę – z niewinnością i z otwartością serca – podkreślił Franciszek

Rodzicom i chrzestnym życzył, by ich życie było pomocą dla tych dzieci, pomocą we wzroście. Trzeba im w tym towarzyszyć, to jest sposób pomocy, aby także wiara w nich wzrastała – zauważył papież. Na zakończenie podziękował rodzicom za ich świadectwo, za to, że przynieśli swe dzieci do Kaplicy Sykstyńskiej, aby otrzymały wiarę.

Reklama

Zwyczaj chrztu niemowląt w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził Jan Paweł II w 1981 roku i kontynuują go kolejni papieże.

KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę