Nasze projekty

Papież przekazał 200 tys. dolarów na pomoc Libanowi

Papież Franciszek postanowił przesłać do nuncjatury apostolskiej w Bejrucie 200 tysięcy dolarów na wsparcie 400 stypendiów dla libańskiej młodzieży, która ma coraz trudniejszy dostęp do edukacji – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Liban określony przez św. Jana Pawła II jako „kraj-orędzie” oraz miejsce, w którym Benedykt XVI ogłosił posynodalną adhortację apostolską „Ecclesia in Medio Oriente” znajduje się dzisiaj w poważnym kryzysie – podkreślono w komunikacie. Powoduje to cierpienie, ubóstwo i zagrożenie że dojdzie do „kradzieży nadziei”, zwłaszcza dla młodych. W tej sytuacji coraz trudniej jest zapewnić synom i córkom narodu libańskiego dostęp do edukacji, która, zwłaszcza w małych miastach, zawsze była gwarantowana przez instytucje kościelne.

Jako namacalny znak bliskości, Ojciec Święty, za pośrednictwem Sekretariatu Stanu i Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, postanowił przesłać do nuncjatury apostolskiej w Bejrucie kwotę 200.000 dolarów na wsparcie 400 stypendiów dla libańskiej młodzieży, mając nadzieję, że możliwe będzie zrealizowanie przymierza solidarności. Watykański komunikat podkreśla, że Ojciec Święty pragnie, aby wszystkie czynniki krajowe i międzynarodowe odpowiedzialnie dążyły do dobra wspólnego, przezwyciężając wszelkie podziały i interesy partykularne.

KAI, kh

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite