Nasze projekty

Papież prosi o modlitwę w intencji swojej podróży do Kazachstanu

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek przypomniał o rozpoczynającej się we wtorek swej pielgrzymce do Kazachstanu i prosił wiernych o wsparcie jej swoją modlitwą. "Dziękuję za przygotowania i pracę wykonaną w związku z moją wizytą. Proszę wszystkich, aby wspierali modlitwą tę pielgrzymkę pokoju" - powiedział.

fot. anacris/Cathopic

W przyszły wtorek papież wyruszy w 38. podróż apostolską, tym razem do Kazachstanu. Głównym punktem wizyty będzie udział w VII Kongresie Liderów Światowych i Tradycyjnych Religii w stolicy tego kraju, Nur-Sułtanie.

Pojutrze wyjadę na trzydniową podróż do Kazachstanu, gdzie wezmę udział w Kongresie Zwierzchników Religii Światowych i Tradycyjnych. Będzie to okazja do spotkania wielu przedstawicieli religijnych i dialogu jako bracia ożywieni wspólnym pragnieniem pokoju, pokoju, którego spragniony jest nasz świat – mówił papież Franciszek.

Już teraz pragnę skierować serdeczne pozdrowienie do uczestników, a także do władz, do wspólnot chrześcijańskich i całej ludności tego bardzo rozległego kraju. Dziękuję za przygotowania i pracę wykonaną w związku z moją wizytą. Proszę wszystkich, aby wspierali modlitwą tę pielgrzymkę pokoju – dodał.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Kazachstan oczekuje na przyjazd papieża. „Ta wizyta budzi nadzieję”

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę