Nasze projekty

Kazachstan oczekuje na przyjazd papieża. „Ta wizyta budzi nadzieję”

W przyszły wtorek papież wyruszy w 38. podróż apostolską, tym razem do Kazachstanu. Głównym punktem wizyty będzie udział w VII Kongresie Liderów Światowych i Tradycyjnych Religii w stolicy tego kraju, Nur-Sułtanie.

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Franciszek odprawi mszę świętą na terenie Targów Expo 2017, gdzie przygotowano 5,5 tys. miejsc siedzących. Abp Tomasz Peta, stojący na czele Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim wielkie zaangażowanie strony rządowej, która zajęła się przygotowaniem ołtarza polowego na potrzeby celebracji.

Nadzieje związane z wizytą papieża

Następnego dnia rano w katedrze Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się spotkanie papieża z duchowieństwem: biskupami, kapłanami, diakonami, zakonnikami, siostrami zakonnymi i z wiernymi świeckimi. Zebrani podzielą się świadectwami oraz wysłuchają przesłania papieża.

Ojciec Święty po swoim przemówieniu i oddaniu w modlitwie Matce Bożej Kazachstanu i Azji Centralnej pobłogosławi nową ikonę, która jest tryptykiem o dużych rozmiarach: 3 m szerokości i ok. 2 m wysokości. Ta ikona nazywa się Matka Wielkiego Stepu. Przeznaczona jest do Sanktuarium Narodowego Królowej Pokoju w Ozornoje. Matka Boża i Dzieciątko Jezus mają rysy kazachskie. Ta ikona jest jeszcze mało znana. Dopiero niedawno została napisana, ale ci co ją widzą już zachwycają duchowością tej ikony. Każdy mieszkaniec Kazachstanu, nie tylko katolicy, przyjmuje wizytę Papieża Franciszka z wielką nadzieją – zaznaczył abp Peta. Wojna na Ukrainie jest wielką raną i tak po ludzku nawet trudno sobie wyobrazić jak tę ranę zagoić, ale jest jeszcze Boża siła i dlatego wizyta Ojca Świętego Franciszka budzi nadzieję, że ten tak bardzo oczekiwany pokój nadejdzie, tym bardziej, że patronką Kościoła w Kazachstanie i Azji Centralnej jest Królowa Pokoju – dodał.

Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę