Nasze projekty

Papież otrzymał wyjątkowy prezent. Wymagał wielu lat pracy

Franciszek otrzymał od grupy wiernych ośmiotomową Biblię w ich dialekcie. Jej przetłumaczenie wymagało wielu lat i jest zasługą jednego człowieka.

O wyjątkowym prezencie, który otrzymał, papież Franciszek powiedział po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”. Tego dnia przyjął małą grupę wiernych, którzy przynieśli tłumaczenie całej Biblii w ich dialekcie. Pismo Święte ma osiem tomów, a przetłumaczył je jeden człowiek, który poświęcił na to wiele lat pracy.

Był obecny w tej grupie i powiedział mi, że czytał, modlił się i tłumaczył. Chciałbym podziękować za ten gest i jeszcze raz powiedzieć wam abyście czytali Biblię, abyście czytali Słowo Boże abyście znaleźli w nim siłę naszego życia – powiedział papież.

„Zabierajcie ze sobą kieszonkową Ewangelię”

Franciszek zachęcił wszystkich wiernych do zabierania ze sobą „kieszonkowego” wydania Biblii. Zawsze zabierajcie ze sobą Nowy Testament, kieszonkową Ewangelię w torbie, w kieszeni , aby móc ją czytać o każdej porze dnia. W ten sposób znajdziemy Jezusa w Piśmie Świętym. Nauczymy się z przykładu tego człowieka, który przez 8 lat pracował aby to zrozumieć i powiedział mi, że uczynił to modląc się – zachęcał.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę