Nasze projekty

Papież już na pokładzie samolotu. Zaczyna pielgrzymkę na Cypr i do Grecji

Cypr, to pierwszy kraj, który odwiedzi Franciszek podczas swojej 35. podróży zagranicznej. "O godzinie 11.05 samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino" – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. Vatican News/Twitter, Luis Ángel Espinosa / Cathopic

Samolot z papieżem wyląduje na głównym lotnisku Cypru, w Larance, o godz. 15:00 (godz. 14:00 czasu rzymskiego) – poinformował Watykan. Podczas pielgrzymki Franciszek spotka się m.in. ze zwierzchnikami prawosławia i miejscowymi katolikami.

Przed opuszczeniem Domu Świętej Marty papież pozdrowił kilku uchodźców, którym towarzyszył jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

Migranci, którzy obecnie mieszkają we Włoszech, pochodzą z Syrii, Konga, Somalii i Afganistanu. Część z nich papież zabrał do Rzymu po wizycie na wyspie Lesbos w 2016 roku.

Reklama

ZOBACZ: Franciszek zaczyna w czwartek kolejną pielgrzymkę. Odwiedzi dwa kraje

Po opuszczeniu Watykanu papież zatrzymał się w parafii Santa Maria degli Angeli, niedaleko lotniska Fiumicino, pomodlił się przed obrazem Matki Bożej Loretańskiej i spotkał się z grupą uchodźców, których ugościła tamtejsza wspólnota parafialna.

Reklama

Franciszek zakończy wizytę na Cyprze w sobotę rano i odleci do Grecji. Podróż papieża potrwa do 6 grudnia.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę