Nasze projekty

Papież: jeśli wybieramy Boga, stajemy się bardziej miłowani każdego dnia

"Jeśli wybieramy Boga, stajemy się bardziej miłowani każdego dnia, a jeśli wybieramy miłość, stajemy się szczęśliwi" – powiedział Franciszek podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej w uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata.

W Mszy wzięły udział m.in. delegacje z Panamy i Lizbony – miast, w których odbyły się w 2019 Światowe Dni Młodzieży i gdzie w 2023 roku odbędzie się kolejne takie spotkanie, by przekazać znaki ŚDM.

Papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 25, 37-40), mówiącego o tym, że Chrystus będzie sądził z uczynków miłości. Zaznaczył, że Pan utożsamia się z najuboższymi, czy cudzoziemcami. Franciszek, zwracając się do młodzieży, wskazał na przykład św. Marcina, który połową swego płaszcza okrył ubogiego. Papież podkreślił, że Marcin był człowiekiem wielkich marzeń.

Drodzy młodzi, drodzy bracia i siostry, nie rezygnujmy z wielkich marzeń.Nie jesteśmy stworzeni do marzenia o wakacjach czy weekendach, ale żeby realizować marzenia Boga na tym świecie – powiedział papież, wskazując, że uczynki miłosierdzia są najpiękniejszymi uczynkami życia i oddają chwałę Bogu bardziej, niż cokolwiek innego.

Reklama
Reklama

Franciszek zaznaczył, że spełnianie wielkich marzeń zaczyna się od wielkich decyzji. Jeśli wybieramy Boga, stajemy się bardziej miłowani każdego dnia, a jeśli wybieramy miłość, stajemy się szczęśliwi – stwierdził Ojciec Święty.

Papież zachęcił do postawy ofiarności, pomimo pokus cywilizacji konsumpcyjnej. Wybierać, zwłaszcza dzisiaj, to nie dać się ujarzmić ujednoliceniom, to nie dać się znieczulić przez mechanizmy konsumpcji, które blokują oryginalność, to umiejętność wyrzeczenia się pozorów i chęci pokazania się. Wybierać życie to walczyć z mentalnością «użyj i wyrzuć» oraz «wszystko i natychmiast», by ukierunkować życie ku celowi nieba, ku Bożym marzeniom – stwierdził Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że każdego dnia dokonujemy wyborów między tym, na co mamy ochotę, a tym co jest dla nas dobre. Z tego wewnętrznego poszukiwania mogą wynikać banalne wybory lub wybory życia – zależy to od nas. Spoglądajmy na Jezusa, prośmy Go o odwagę, by wybrać to, co dobre dla nas, byśmy szli za Nim, drogą miłości. By znaleźć radość, aby żyć a nie wegetować – powiedział papież na zakończenie homilii.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite