Nasze projekty

Papież Franciszek przyjął rodzinę bł. Carlo Acutisa i poświęcił jego figurę

Papież Franciszek pobłogosławił figurę bł. Carlo Acutisa, która trafi do sierocińca w Kairze w Egipcie. Ojciec Święty spotkał się też z rodziną błogosławionego.

Twitter.com/@cnalive

Franciszek przyjął na audiencji rodziców Carlo Acutisa – Andreę i Antonia, a także młodszych braci błogosławionego, Carla i Francesca, oraz jego siostrę Michele. Przy okazji poświęcił też figurę błogosławionego.

Została ona stworzona przez Matteo i Daniela Perathoner, artystów z północnych Włoch, którzy są specjalistami od rzeźbienia w drewnie. Figura przedstawia Acutisa w czerwonej koszulce polo i tenisówkach z Eucharystią, która jest umieszczona na wysokości jego serca. Jego świadectwo wskazuje dzisiejszej młodzieży, że prawdziwe szczęście osiąga się stawiając Boga na pierwszym miejscu i służąc mu w naszych braciach i siostrach, zwłaszcza tych najmniejszych – powiedział Franciszek.

Reklama
Reklama

Figura zostanie wysłana do domu dziecka w Kairze, prowadzonego przez Stowarzyszenie Dzieciątka Jezus. Wcześniej Franciszek przekazał do tego miejsca kopię Piety Michała Anioła.

Szefem stowarzyszenia Dzieciątka Jezus w Kairze jest ks. Yoannis Lahzi Gaid, który do 2020 roku był osobistym sekretarzem Franciszka.

ag/CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę