Nasze projekty

Papież Franciszek ma nowego sekretarza

Matteo Bruni, rzecznik Stolicy Apostolskiej, poinformował, że ks. Fabio Salerno będzie nowym osobistym sekretarzem papieskim. Zastąpi on ks. prał. Yoannisa Lahzi Gaida, który po 6 latach pracy na tym stanowisku wraca do Egiptu.

Ks. Fabio Salerno urodził się w Catanzaro, w Kalabrii na południu Włoch 25 kwietnia 1979 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 19 marca 2011 r. Uzyskał doktorat obojga praw na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Studiował także w Papieskiej Akademii Kościelnej, kształcącej watykańskich dyplomatów. Był również sekretarzem w Nuncjaturze Apostolskiej w Indonezji oraz Stałej Misji Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy w Strasburgu. W ostatnich latach pracował w Sekcji ds. Relacji z Państwami Sekretariatu Stanu. Jako osobisty sekretarz papieski dołączy do Urugwajczyka, ks. Gonzalo Aemiliusa.

W komunikacie biura prasowego zaznaczono, że dotychczasowy sekretarz, ks. prał. Gaid będzie nadal członkiem Wysokiego Komitetu ds. Braterstwa Ludzkiego. Krzewi ono wartości zaproponowane w „Dokumencie o Ludzkim Braterstwie dla Pokoju i Światowego Współistnienia”, który w lutym ubiegłego roku w Abu Zabi podpisali papież Franciszek i Ahmed al-Tayyeb, wielki imam Al-Azhar.

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite