Odpust za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Podobnie jak w zeszłym roku

Podobnie jak w zeszłym roku, odpust za zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad.

Z powodu pandemii, w ubiegłym roku Stolica Apostolska opublikowała dekret, w którym przedłużono możliwość uzyskania odpustu za zmarłych z ośmiu dni (oktawy) na cały listopad.

Podobnie będzie w tym roku „ze względu na utrzymujący się stan pandemii koronawirusa” – czytamy w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej opublikowanym w czwartek 28 października.

Stolica Apostolska przedłużyła wszystkie zasady dotyczące odpustu za zmarłych zawarte w dekrecie opublikowanym w 2020 roku.

Reklama
Reklama

Według dokumentu „odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych można przenieść na inne dni tego samego miesiąca aż do jego końca”.

SPRAWDŹ: Odpust zupełny za zmarłych krok po kroku. Wyjaśniamy zmiany

Jak było dotychczas?

Dotychczasowe zasady mówiły, że aby uzyskać odpust za zmarłych należy odwiedzić cmentarz w dniach 1-8 listopada i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu komunię św., w wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) oraz pomodlić się w intencjach, które nosi w swoim sercu papież (dowolną modlitwą).

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę