Nasze projekty

Niezwykła sytuacja w czasie audiencji. Do papieża podbiegł kilkuletni chłopiec

Podczas wczorajszej audiencji generalnej w Watykanie doszło do nietypowej sytuacji. W pewnym momencie do papieża Franciszka, który słuchał jednego z przemawiających mężczyzn, podbiegł mały chłopiec. Towarzyszył Ojcu Świętemu niemalże do końca audiencji. Zobacz tą niezwykłą sytuację!

fot. Vatican News/Youtube.com

Tą nietypową sytuację można zobaczyć na nagraniu z audiencji generalnej udostępnionym przez watykańskie media. Widzimy na nim, jak kilkuletni chłopiec bez wahania podbiega do papieża.

Ojciec Święty, który od razu się uśmiechnął, wyciągnął do niego dłoń i pogłaskał go po głowie. Później chwilę z chłopcem porozmawiał i wręczył mu różaniec. Malec wyglądał na bardzo przejętego całą sytuacją i wyraźnie nie chciał odejść od papieża Franciszka. Towarzyszył mu niemalże do końca audiencji, a następnie został odprowadzony do rodziców.

Papież Franciszek sytuację podsumował w żartobliwy sposób słowami: „A mówiliśmy o dialogu między starcami i młodymi”, nawiązując w ten sposób to swojej wczorajszej katechezy, która mówiła właśnie o przymierzu starości i młodości. Przymierze starców i dzieci ocali rodzinę ludzką. Tam, gdzie dzieci i młodzi rozmawiają z ludźmi starszymi, jest przyszłość – mówił papież.

Reklama

Tą nietypową sytuację można zobaczyć na nagraniu poniżej, od 53:06:

pa, deon.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę