Nasze projekty

Kolejne szczepionki dla bezdomnych i chorych trafiły do Watykanu

Stowarzyszenie Siloe, które od 12 lat angażuje się we wspieranie chorych i ich rodzin, przekazało 50 dawek szczepionki na koronawirusa Urzędowi Dobroczynności Apostolskiej. Dzięki temu kolejni bezdomni i chorzy, korzystający z ambulatorium „Matki Miłosierdzia”, które mieści się pod Kolumnadą Berniniego na Placu św. Piotra, otrzymają lek przeciw Covid-19.

Pixabay.com/fotoblend

Darowizna stanowi część inicjatywy nazywanej „szczepionka zawieszona” (od włoskiego „cafe sospeso”, czyli ten kto kupuje w barze kawę płaci więcej, żeby ubogi, który po nim przyjdzie mógł ją również otrzymać). Można do niej dołączyć wchodząc na stronę www.elemosineria.va. Za przekazane środki zostaną zakupione kolejne dawki szczepionki.

Te podarowane przez stowarzyszenie Siloe zostały przekazane Solidarnej Medycynie, która prowadzi przychodnię „Matki Miłosierdzia” na Placu św. Piotra.

Szczepionki zostaną wykorzystane do uodpornienia osób bezdomnych i chorych na raka, objętych pomocą tej instytucji. Idea „szczepionki zawieszonej” jest bezpośrednim sposobem na przełamanie wszelkich barier w dostępie do opieki dla najsłabszych osób, które w przeciwnym razie, podczas pandemii, miałyby niewielkie szanse na pokonanie wirusa.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę