Nasze projekty

Watykan kończy szczepienia i jest wolny od koronawirusa

Watykan dokonał pozytywnego bilansu kampanii szczepionki przeciwko koronawirusowi. W ramach webinarium 18 marca dyrektor watykańskiego urzędu zdrowia prof. Andrea Arcangeli oświadczył, że w Watykanie nie występują już nowe przypadki zakażeń wirusem COVID-19.

Pixabay.com/torstensimon

W połowie stycznia Państwo Watykańskie rozpoczęło podawanie szczepionki firmy BioNTech-Pfizer wszystkim pracownikom i ich rodzinom. Obecnie program szczepień jest już w fazie końcowej.

Warto się szczepić. W odróżnieniu od tego, co się dzieje za murami Watykanu, tutaj COVID-19 nie występuje – stwierdził prof. Arcangeli. Podkreślił, że poczynione obserwacje pokrywają się z danymi z Izraela i Szkocji, gdzie kampania szczepionkowa też jest już bardzo zaawansowana.

Obok obywateli Państwa Watykańskiego szczepionką objęci zostali wszyscy pracownicy oraz inne osoby znajdujące się w jego systemie ubezpieczeniowym. Przygotowano też pewną ilość szczepionek dla bezdomnych, którymi opiekuje się urząd jałmużnika papieskiego.

Reklama
Reklama

Pracownicy instytucji watykańskich i stali mieszkańcy 44-hektarowego Państwa Watykańskiego, to tylko kilka tysięcy osób. W grudniu ub.r. Watykan zamówił około 10 tys. szczepionek od firmy BioNTech z niemieckiej Moguncji oraz jej partnera Pfizer w USA.

Watykańskie wytyczne etyczne uznały szczepienia przeciwko koronawirusowi za moralnie konieczne, a także wezwały do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek na całym świecie oraz do szczególnej troski o ludzi potrzebujących opieki. Papież Franciszek powiedział w styczniowym wywiadzie, że każdy powinien się zaszczepić. Ten, kto tego nie robi, naraża nie tylko własne życie, ale także życie innych.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę