Nasze projekty

Kard. Krajewski: szczepienie wyraża bliskość z cierpiącymi

Urząd Dobroczynności Apostolskiej organizuje w Wielkim Tygodniu szczepienia bezdomnych i wykluczonych przeciw Covid-19. "Osobami, które będą zaszczepione w Wielkim Tygodniu są mieszkańcy naszych noclegowni na terenie Rzymu i spoza Rzymu, ponieważ oni są najbardziej narażeni na wirusa." - powiedział kard. Krajewski.

Unsplash

Szczepienia potrzebujących stanowią konkretny wyraz realizacji często powtarzanego przez papieża apelu, aby nikt nie został wykluczony z kampanii szczepień. Franciszek często przypomina, że w obliczu wyzwania, które nie zna granic, nie powinno się również wznosić żadnych barier.

Tak, jak Ojciec Święty

Szczegóły dotyczące szczepień osób ubogich i zmarginalizowanych w Watykanie przestawił Radiu Watykańskiemu jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

Osobami, które będą zaszczepione w Wielkim Tygodniu są mieszkańcy naszych noclegowni na terenie Rzymu i spoza Rzymu, ponieważ oni są najbardziej narażeni na wirusa. Dlatego postanowiliśmy właśnie w Wielkim Tygodniu zaprosić ich do Watykanu i zaszczepić przez tych samych lekarzy wolontariuszy, którzy codziennie pracują w naszych ambulatoriach – zaznaczył kard. Krajewski.

Reklama
Reklama

Bardzo nam zależało, aby byli oni szczepieni w ten sam sposób jak wszyscy pracownicy Watykanu i jak Ojciec Święty, czyli będzie to ta sama szczepionka, którą został zaszczepiony papież Franciszek i wszyscy pracownicy, w tym samym miejscu, czyli w Auli Pawła VI. – dodał kardynał.

Podkreślił, że czas szczepień będzie wyjątkowy, ponieważ mieszkańcy noclegowni i bezdomni to ludzie, którzy cierpią, a w Wielkim Tygodniu „celebrujemy cierpienie Chrystusa aż po zmartwychwstanie”.

SPRAWDŹ: Kolejne 1200 szczepionek z Watykanu trafi do ubogich

Reklama
Reklama

kw/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę