Nasze projekty

Kard. Farelli: papieżowi zależy na wzmocnieniu roli świeckich w życiu Kościoła

Franciszkowi zależy na promocji świeckich w różnych dziedzinach życia kościelnego i społecznego. Wskazuje na to kard. Kevin Joseph Farrell, który ukazał bilans misji kierowanej przez siebie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Unsplash

Dykasteria ta powstała pięć lat temu jako pierwszy ważny owoc reformy Kurii Rzymskiej przeprowadzanej przez Franciszka. W jej skład weszły wcześniejsze watykańskie instytucje zajmujące się podobną tematyką. W naszej dykasterii pracują przede wszystkim świeccy. Papież chce, by stali się odpowiedzialnymi protagonistami w wielu dziedzinach naszego życia – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Farrell.

Mamy obowiązek promocji świeckich w Kościele

Zajmujemy się wieloma rzeczami, ponieważ 99,9 proc. Kościoła to osoby świeckie. Mamy obowiązek promocji świeckich w Kościele i wspierania ich w stawianiu czoła wszelkim wyzwaniom, jakie napotykają w swoim życiu chrześcijańskim – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Farrell. – Troszczymy się także o rodzinę i kwestie dotyczące małżeństwa, to bardzo ważny obszar naszych prac. Wiele uwagi poświęcamy przygotowaniu do małżeństwa i towarzyszeniu małżonkom szczególnie w pierwszych latach po ślubie. Kolejny ważny obszar, to życie i wszystko, co dotyczy kwestii etycznych i moralnych odnośnie do życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci. 

Prefekt watykańskiej dykasterii zauważa, że przygotowuje ona trzy ważne ogólnoświatowe wydarzenia, które nie pozostają obojętne dla życia Kościoła i społeczeństw. Są to Światowe Dni Młodzieży, Światowe Spotkanie Rodzin, a od tego roku także ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który po raz pierwszy odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca.  

Reklama
Reklama

kw/VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę