Franciszek: rodzina to mężczyzna i kobieta, którzy się kochają i są płodni. Ideologie ją niszczą

"Rodzina ma tę łaskę, że tworzą ją mężczyzna i kobieta, którzy się kochają i są płodni. By zrozumieć rodzinę, trzeba odnosić się do konkretu, a nie do ideologii. Ideologie rujnują, ideologie zakradają się, by wprowadzić na drogę zniszczenia. Uważajcie na te ideologie!" - powiedział papież.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

Franciszek przypomniał o niezastąpionej roli rodziny w czasie spotkania z przedstawicielami Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie. Jakość małżeństwa i rodziny decyduje o jakości miłości konkretnej osoby oraz więzi w ludzkiej społeczności – mówił.

Jak podkreślił papież, obowiązkiem państwa i Kościoła jest słuchanie rodzin i okazywanie im „bliskości, aby wspierać je w ich pracy, którą wykonują z pożytkiem dla wszystkich”. Musimy strzec rodziny, ale nie możemy jej więzić. Musimy jej pomagać, aby rozwijała się tak jak powinna się rozwijać – tłumaczył Franciszek.

Franciszek przestrzegł przed ideologiami

Jednocześnie przestrzegał przed ideologiami, „które zakradają się, by wyjaśnić rodzinę z ideologicznego punktu widzenia”, tłumacząc, że „rodzina nie jest ideologią, ale rzeczywistością„. Rodzina rozwija się według realnej dynamiki. Lecz kiedy przychodzą ideologie, by wyjaśnić, czym jest rodzina, lub by ją przemalować, dzieje się to, co teraz widzimy, i wszystko zostaje zniszczone – mówił.

Reklama

Rodzina ma tę łaskę, że tworzą ją mężczyzna i kobieta, którzy się kochają i są płodni. By zrozumieć rodzinę, trzeba odnosić się do konkretu, a nie do ideologii. Ideologie rujnują, ideologie zakradają się, by wprowadzić na drogę zniszczenia. Uważajcie na te ideologie! – podkreślił Franciszek.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę