Nasze projekty

Franciszek mianował byłą pułkownik policji w USA sekretarzem pomocniczym papieskiej komisji

Papież Franciszek mianował dr Teresę Morris Kettelkamp, pułkownika amerykańskiej policji w stanie spoczynku, sekretarzem pomocniczym Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. Stefan Wise LC/cathopic.com

Ponadto, papież mianował sekretarzem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich Luisa Manuela Alí Herrerę, biskupa pomocniczego Bogoty i tytularnego Giubalziany, dotychczasowego członka tej komisji.

Bp Luis Manuel Alí Herrera urodził się w mieście Barranquilla w północnej Kolumbii 8 maja 1967 roku. Ukończył studia filozoficzne i teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Bogocie. 28 listopada 1992 r. został wyświęcony na kapłana archidiecezji Bogota.

W 2003 r. uzyskał licencjat kanoniczny z teologii na Papieskim Uniwersytecie Javeriana w Bogocie, a w 2006 r. wyjechał do Włoch, gdzie uzyskał licencjat kanoniczny z psychologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Reklama

Pracował głównie jako duszpasterz parafialny. W latach 1995 oraz 1999 był kapelanem Narodowego Uniwersytetu Kolumbii, a w latach 2002–2003 oraz 2007–2013 pełnił funkcję wykładowcy w bogotańskim Wyższym Seminarium Duchownym. W 2014 roku został członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

7 listopada 2015 r., papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym Bogoty, przyznając stolicę tytularną Iubaltiana.

Pani dr Teresa Morris Kettelkamp urodziła się 13 lutego 1952 r. w Chicago, USA. Po ukończeniu studiów z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Quincy, wstąpiła w szeregi policji stanowej Illinois, z której odeszła w stopniu pułkownika. Była dyrektorem wykonawczym Sekretariatu Ochrony Dzieci i Młodzieży Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Pracowała nad opracowaniem Wytycznych w sprawie ochrony małoletnich i wrażliwych dorosłych w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, a w 2018 r. została mianowana jej członkiem.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Szymon Hołownia zlecił NIK-owi kontrolę finansowania Kościoła

KAI

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę