Nasze projekty

Franciszek: Kiedy otwieramy się na miłość, łamiemy chleb naszego życia tak jak Jezus

„Stawajmy się darem miłości, w zjednoczeniu z Jezusem w Eucharystii” - zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański” Franciszek nawiązał do obchodzonej dziś we Włoszech, a także w wielu innych krajach uroczystości Bożego Ciała.  

ZOBACZ>>> Jak przygotować się do Mszy świętej?

Papież o Eucharystii: Jezus ogołocił się ze swojej chwały, żeby umożliwić nam wejście do życia wiecznego

Papież zwrócił uwagę, że czytany dziś w tych krajach fragment Ewangelii (Mk 14, 12-26) mówi o Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus daje siebie uczniom w chlebie łamanym. Podkreślił, iż Eucharystia przywołuje przede wszystkim wymiar daru.

Reklama

Nie zachował On życia dla siebie, ale oddał je nam; nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, ale ogołocił się ze swojej chwały, żeby dzielić nasze człowieczeństwo i umożliwić nam wejście do życia wiecznego – wskazał Ojciec Święty.

CZYTAJ>>> „Widział Pana Jezusa w Hostii. To było coś nieprawdopodobnego!”. Ojciec Pio i Eucharystia

Dzięki Eucharystii stajemy się prorokami i budowniczymi nowego świata

Franciszek zwrócił uwagę, że Komunia św. uzdalnia nas, byśmy i my stali się „chlebem łamanym dla innych, dzielili się tym, czym jesteśmy, i tym, co mamy”.

Reklama

Dzięki Eucharystii stajemy się prorokami i budowniczymi nowego świata; kiedy przezwyciężamy egoizm i otwieramy się na miłość, kiedy pielęgnujemy więzi braterstwa, kiedy uczestniczymy w cierpieniach braci i dzielimy chleb oraz zasoby z tymi, którzy są w potrzebie, kiedy oddajemy nasze talenty do dyspozycji wszystkich, wówczas łamiemy chleb naszego życia tak jak Jezus – stwierdził papież.

CZYTAJ>>> Nic nie zastąpi spotkania face to face. Czym jest dla mnie Msza św?

Jak przezwyciężyć egoizm?

Ojciec Święty zachęcił do zastanowienia się nad naszą postawą i przezwyciężania naszego egoizmu.  

Reklama

Niech Maryja Dziewica, która przyjęła Jezusa, Chleb, który zstąpił z nieba, i ofiarowała się całkowicie zjednoczona z Nim, pomaga także nam stawać się darem miłości, w zjednoczeniu z Jezusem w Eucharystii – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Vaticanews, KAI, zś/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę