Nasze projekty

Abp Ryś przyjechał z oazowiczami do papieża. „Wiara nie jest czymś abstrakcyjnym”

Franciszek przyjął na prywatnej audiencji 130 uczestników rekolekcji oazowych archidiecezji łódzkiej, które prowadzi w Rzymie abp Grzegorz Ryś.

W imieniu zebranych papieża przywitał metropolita łódzki, a następnie Franciszek skierował do polskich pielgrzymów krótkie słowo, skupiając się w nim na wierze.

Droga wiary jest konkretna, dlatego, że Pan Bóg pozwala nam się po prostu dotykać, a Matka Boża jest rzeczywiście obecna w naszym życiu, a Jezus jest rzeczywiście obecny w życiu waszych wspólnot. Wiara jest czymś konkretnym, czymś obecnym w życiu każdego z nas. Wiara nie jest czymś abstrakcyjnym – powiedział.

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa człowiek dobry i szlachetny, który chciał pójść za Panem. Pyta Jezusa co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne. Pan Jezus mu odpowiedział konkretnie – są Boże przykazania, czyń według Bożych przykazań – idź za Bożymi przykazaniami. Nie mówi mu- myśl o Panu Bogu, ale Pan Jezus powiedział mu konkretnie – znasz przykazania, to wprowadzaj je w czyn, idź za przykazaniami. Młody odpowiedział – ja to czynię od młodości. Wobec tego Pan Jezus mu mówi – jednej rzeczy ci brakuje – to, co masz idź i sprzedaj, rozdaj ubogim i pójdź za mną. Pan Jezus daje konkretną propozycję i oczekuje konkretnej odpowiedzi. Ta konkretność Jezusowa go przestraszyła. Odszedł zasmucony – mówił papież.

Reklama

Do was też Jezus zwraca się i chce od nas konkretności. Wasza odpowiedź powinna konkretna. Nie idee, nie marzenia, ale konkretność – stwierdził Franciszek. Jak iść za Panem? Pan Jezus nam to powiedział – są Boże przykazania, ale trzeba też żyć w harmonii przez miłosierdzie w sposób konkretny. Tego właśnie chciałbym od was i tego wam życzę! – mówił.

ZOBACZ TEŻ: Jest już gotowa pieśń na beatyfikację rodziny Ulmów. Autorka tekstu: bałam się, że nie podołam

archidiecezja.lodz.p, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę