Nasze projekty

Franciszek do duchownych: bądźcie pasterzami a nie urzędnikami

Bądźcie pasterzami ludu, a nie urzędnikami państwowymi – zaapelował papież Franciszek do wspólnoty Papieskiego Kolegium Latynoamerykańskiego, przyjętej dziś na audiencji.

fot. Angie Menes/cathopic.com

Papież zachęcił duchownych do zażyłości z Jezusem, by być z Nim, co znaczy być Jego uczniami. Trzeba wychodzić, ruszać się, nieść radość Ewangelii – kontynuował: to oznacza bycie Jego misjonarzami.

Zdaniem papieża dwa czasowniki, które charakteryzują życie chrześcijańskie to „być” i „wychodzić”. W tej perspektywie „bycie z Jezusem” oznacza również „wyjście”, aby „być z ubogimi, z migrantami, z chorymi, z najmniejszymi i najbardziej zapomnianymi w społeczeństwie, aby dzielić z nimi życie i głosić bezwarunkową miłość Boga”, bowiem „Jezus jest obecny w szczególny sposób tych najbardziej bezbronnych braciach i siostrach” – przypomniał Franciszek.

Zachęcił obecnych na audiencji, aby byli „uzależnieni od spotkania z Bogiem, a nie od telefonu komórkowego”. Klerykalizm jest formą światowości, jest jedną z najgorszych perwersji – przestrzegł papież.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę