Nasze projekty

Franciszek chce udać się na tereny dotknięte trzęsieniem ziemi

Franciszek chce udać się na tereny dotknięte trzęsieniem ziemi i spotkać się z mieszkańcami Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto i Nursji. "Skoro to tylko będzie możliwe, również ja mam nadzieję udać się do was, aby się z wami spotkać, osobiście zanieść wam pociechę wiary i wsparcie nadziei chrześcijańskiej" - powiedział papież przemawiając po niedzielnej modlitwie Anioł Pański w Watykanie

„Chciałbym ponowić wyrazy mojej bliskości duchowej z mieszkańcami Lacjum, Marche i Umbrii, ciężko dotkniętych przez trzęsienie ziemi minionych dni. Myślę szczególnie o mieszkańcach Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto, Nursji. Po raz kolejny zapewniam te umiłowane wspólnoty, że Kościół dzieli ich cierpienia i ich obawy, modląc się za zmarłych i ocalałych. Troskliwość działań władz, policji, obrony cywilnej i wolontariuszy pokazuje, jak ważna jest solidarność, by znieść te bolesne doświadczenia. Drodzy bracia i siostry, skoro to tylko będzie możliwe, również ja mam nadzieję udać się do was, aby się z wami spotkać, osobiście zanieść wam pociechę wiary i wsparcie nadziei chrześcijańskiej” – powiedział Franciszek i wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił w intencji ofiar kataklizmu modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło 24 sierpnia środkowe Włochy zginęło 291 osób a 388 zostało ciężko rannych. W wyniku kataklizmu ok. 2,5 tys. ludzi straciło dach nad głową. Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche.

Po modlitwie Anioł Pański papież nawiązał do wczorajszej beatyfikacji siostry Marii Antonii de San José w Buenos Aires. „Oby jej wzorowe świadectwo chrześcijańskie, zwłaszcza jej apostolstwo w krzewieniu ćwiczeń duchowych wzbudziły pragnienie coraz bliższego przylgnięcia do Chrystusa i Ewangelii” – powiedział.

Reklama
Reklama

Ojciec Święty przypomniał także, że w najbliższy czwartek, 1 września będziemy obchodzić Światowy Dzień Ochrony Świata Stworzonego wraz z „naszymi braćmi prawosławnymi oraz członkami innych wspólnot kościelnych”. „Będzie to okazją do umocnienia wspólnego zaangażowania na rzecz ochrony życia, szanując środowisko i przyrodę” – powiedział Franciszek.


tom, st (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite