Nasze projekty

Franciszek: Bycie świętymi nie jest naszą zdolnością, lecz Bożą łaską

"Bycie czyniącymi pokój, bycie świętymi, nie jest naszą zdolnością, lecz Jego darem, jest łaską" – mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w uroczystość Wszystkich Świętych.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Pokój Jezusa nie oznacza spokojnego życia

a wstępie Ojciec Święty zauważył, że czytany dzisiaj fragment Ewangelii – (Mt 5, 1-12) – osiem błogosławieństw – mówi o życiu wbrew utartym schematom i życiu rewolucyjnym. Analizując słowa „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój” (5. 9), Franciszek podkreślił, że pokój Jezusa to nie spokojne życie, lecz jest on owocem dzieł sprawiedliwości i miłosierdzia. Nie jest rezultatem siły i mocy, owocem przemocy, nigdy nie jest pokojem zbrojonym.

Trzeba przede wszystkim rozbroić serce, „otwierając się na Jezusa, który jest «naszym pokojem» (Ef 2,14); stając przed Jego Krzyżem, który jest katedrą pokoju; otrzymując od Niego w spowiedzi «przebaczenie i pokój». Od tego się zaczyna, ponieważ bycie czyniącymi pokój, bycie świętymi, nie jest naszą zdolnością, lecz Jego darem, jest łaską – stwierdził papież.

„Wygrywają ci, którzy kochają wszystkich i nikogo nie krzywdzą”

Ojciec Święty zachęcił do zastanowienia się, czy jesteśmy budowniczymi pokoju? Zapewnił, że to nie jest propozycja przegranej, tym bardziej, że „w istocie także tutaj ci, którzy nadużywają władzy, zostają z pustymi rękami, podczas gdy wygrywają ci, którzy kochają wszystkich i nikogo nie krzywdzą”. Niech Maryja Panna, Królowa wszystkich świętych, pomaga nam być budowniczymi pokoju w naszym codziennym życiu – zachęcił Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę