Nasze projekty

Co szykuje Franciszek na 5. rocznicę inauguracji pontyfikatu

Adhortacja o świętości - to według Andrea Tornielliego dokument, który podpisze papież Franciszek w piątą rocznicę inauguracji swojego pontyfikatu. O tym, że papież przygotowuje dokument o świętości, mówił już kard. Oscar Maradiaga.

– Właśnie dotarły do mnie wieści, że papież Franciszek przygotowuje piękny dokument o świętości. Wszyscy jesteśmy do tego wezwani, a jeśli tego wezwania nie słuchamy – żadna reforma nie idzie – powiedział kard. Maradiaga 28 lutego podczas prezentacji książki „Wszyscy ludzie Franciszka”.

Dokument ma być poświęcony wezwaniu dla wszystkich do bycia świętymi poprzez świadczenie radości ewangelicznej w codzienności.

Według przekazującego tę informację portalu Vatican Insider 19 marca, w uroczystość św. Józefa i rocznicę inauguracji pontyfikatu dokument zostanie przez Franciszka podpisany, ale jego tłumaczenie na inne języki ukaże się prawdopodobnie dopiero w okolicy Wielkanocy.

Reklama
Reklama

Jak zaznacza autor informacji Andrea Tornielli papież w swoich katechezach wielokrotnie poruszał temat wezwania do świętości w codziennym życiu, najczęściej rozwijając 5. rozdział konstytucji „Lumen gentium” Soboru Watykańskiego II.

Mówił o tym na przykład 19 listopada 2014 roku w czasie audiencji ogólnej, podkreślając, że „świętość nie jest czymś, co pozyskujemy sami z siebie, polegając na naszych zdolnościach i możliwościach”. Jego zdaniem świętość jest „darem, darem od samego Pana Jezusa, poprzez który jakby ubiera nas w siebie, czyniąc nas podobnymi do Niego”. Ten dar z kolei „nie jest przywilejem dla niektórych, ale jest dostępny dosłownie dla każdego, bez żadnych wyjątków”. „Aby zostać świętym nie trzeba zostawać biskupem ani poświęcać się wyłącznie modlitwie porzucając zwykłe obowiązki” – mówił w katechezie papież Franciszek.

 

Reklama
Reklama

 

 

ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite