Nasze projekty

„Boże, błogosław pielegniarki, są przykładem heroizmu”

Módlmy się, aby Pan pobłogosławił wszystkie pielęgniarki, które w tym czasie pandemii były przykładami heroizmu, a niektóre nawet oddały życie - prosił na początku porannej Mszy św. papież Franciszek.

Swoją intencję do Mszy św. papież sformułował następująco:

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, wczoraj wysłałem im wiadomość. Modlimy się dzisiaj za wszystkie pielęgniarki i pielęgniarzy mężczyzn, kobiety, chłopców i dziewczęta, którzy wykonują ten zawód. To jest coś niż zawód, to powołanie, to oddanie. Niech Pan im błogosławi. W czasie pandemii dali przykład heroiczności, a niektórzy oddali życie. Módlmy się za pielęgniarzy i pielęgniarki.

W swojej homilii nawiązywał do czytanej dziś Ewangelii (J 14,27-31a), w której słyszymy słowa Jezusa: „pokój mój daję wam”. Ojciec Święty zauważył, że pokój Jezusa jest bezpłatnym darem, który zawsze otwiera się na innych i daje nadzieję niebiosom; który jest ostatecznym pokojem, podczas gdy pokój na świecie jest samolubny, sterylny, drogi i tymczasowy.

Reklama
Reklama

Świat oferuje ci raczej tzw. święty spokój, jako coś, co jest tylko twoje i izoluje cię od innych.  Jest to spokój, który służy do zamknięcia się w nim przed innymi, ma uczynić spokojnymi i szczęśliwymi, ale raczej zasypia, znieczula was i sprawia, że ​​zostajecie sami ze sobą. Jest samolubny. Taki jest ten pokój, który daje świat. I nie jest darmowy, jest drogi, ponieważ ciągle musić zmieniać narzędzia do jego osiągnięcia. To jest droga tymczasowa.

zauważył Franciszek. Tu dla ilustracji przytoczył przypowieść Chrystusa o bogatym człowieku, który chciał zapewnić sobie spokój wypełniając swoje spichlerze. I Bóg go niego powiedział: „głupcze, na co ci to, skoro umrzesz dziś wieczorem”.

Zwrócił uwagę, że pokój otrzymywany przez nas od Chrystusa jest zupełnie inny.

Reklama
Reklama

Pokój, który daje Jezus to pokój, który wprawia cię w ruch, a nie izoluje. Sprawia, że wychodzisz do innych, tworzysz społeczności, tworzysz komunikację. Pokój od świata jest drogi, a pokój od Chrystusa – nic nie kosztuje. Jest darem od Pana, prezentem. I jest owocny, zawsze prowadzi cię do przodu oraz otwiera na Niebo i sprowadza innych do Nieba.

W tym miejscu papież zwierzył się, że otrzymał wczoraj list od pewnego kapłana, który upomniał go, że jako Ojciec Święty za mało mówi o niebie.

I to jest prawda, za mało mówię o Niebie. Dlatego dziś to podkreślam: ten pokój, który daje nam Jezus, jest pokojem na teraz i na przyszłość. Uzdalnia nas do życia w Niebie, z płodnością Nieba. To nie jest znieczulenie, jak pokój ze świata, znieczulający nas rzeczami tego świata. Pokój od Pana to ostateczny pokój, owocny. Niech Pan obdarzy nas dziś takim pokojem pełnym nadziei, który uczyni nas owocnymi, skomunikuje się z innymi, stworzy wspólnotę i skieruje spojrzenie na ostateczny pokój w Niebie.

Reklama

ad, Vatican News/Stacja7

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite