Nasze projekty

Benedykt XVI ma trudności z mówieniem. „Pan zabrał ode mnie słowo, bym docenił ciszę”

„Benedykt XVI ma trudności z mówieniem” – poinformował kard. Mario Grech, który był w grupie duchownych odwiedzających papieża Benedykta XVI po ostatnim konsystorzu. „Pan zabrał ode mnie słowo, abym mógł docenić ciszę” – miał powiedzieć papież emeryt.

Maltański kardynał Mario Grech zrelacjonował dla mediów swoją wizytę u papieża Benedykta XVI. Przypomnijmy, że w sobotę po zakończonym konsystorzu 11 nowych kardynałów razem z papieżem Franciszkiem odwiedziło papieża emeryta, który mieszka w watykańskim klasztorze „Mater Ecclesiae”.

Benedykt XVI przyjął ich w kaplicy klasztoru. Każdy z kardynałów został przedstawiony papieżowi seniorowi, który wyraził radość z tej wizyty. Po wspólnym odśpiewaniu antyfony “Salve, Regina”, Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa.

Jak powiedział kard. Mario Grech, Benedykt XVI na początku spotkania wspomniał o trudnościach z mową. Pan zabrał ode mnie słowo, abym docenił ciszę – powiedział papież emeryt.

Reklama
Reklama

To była chwila dużej radości, kiedy zobaczyłem się z papieżem Benedyktem. To on we mnie uwierzył, mianował mnie biskupem w 2006 roku. To człowiek starszy, ale jednocześnie przytomny i uśmiechnięty, który chciał nam w czasie spotkania przekazać doświadczenie Ducha Świętego – dodał maltański duchowny.

SPRAWDŹ: Wzruszająca wizyta. Nowi kardynałowie i Franciszek u Benedykta XVI

ag/Il Messaggero/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite