Nasze projekty

Zburzono figurę Jezusa w Indiach. „Skąd ta dyskryminacja?”

Na teren parafii w Gokunte w stanie Karnataka wjechały buldożery, które zniszczyły figurę Jezusa oraz drogę krzyżową. Lokalne władze zdecydowały o tym pod pretekstem błędów w dokumentach własnościowych.

fot. Luis Ca/Cathopic

Rozbiórki dokonano, mimo że sąd zakazał podejmowania jakichkolwiek działań do czasu wyjaśnienia sprawy w wyższej instancji. Parafia nie otrzymała wcześniej żadnego pisma informującego o planowanych działaniach. Setki zrozpaczonych ludzi patrzyły na niszczenie chrześcijańskich symboli, nadzorowane przez 200 policjantów.

W ostatnim czasie rząd stanowy wprowadził ustawę chroniącą nieautoryzowane obiekty religijne do momentu uregulowania dokumentacji.

„Skąd ta dyskryminacja?”

Czy prawo to dotyczy tylko niektórych grup religijnych, a mniejszości już nie? Czy tylko chrześcijanie mają taki problem? Skąd ta dyskryminacja? – pytał abp Peter Machado, arcybiskup Bengaluru.

Reklama

Jak przypuszcza, władze uległy naciskom fundamentalistów, których celem jest zniszczenie atmosfery pokoju i harmonii w wiosce. Czy jakikolwiek akt życzliwości dla wspólnoty chrześcijańskiej ze strony rządu jest zbyt wielkim oczekiwaniem? Obawiamy się kolejnych takich brutalnych ataków – stwierdził hierarcha.

„Mamy nadzieję, że rząd jednak będzie chronił nasze miejsca kultu”

To nie pierwszy taki przypadek w stanie Karnataka. Przed tygodniem zniszczono Centrum Świętego Krzyża św. Antoniego. Łącznie, w ciągu ostatnich dwóch lat dokonano sześciu podobnych wyburzeń oraz systematycznie atakowano kościoły.

Modlimy się i mamy nadzieję, że rząd jednak będzie chronił nasze miejsca kultu i symbole religijne, i że nie będzie nadal ranił uczuć religijnych chrześcijan – zakończył duchowny.

Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę