Nasze projekty

Zamach w Lahore – nie żyją 72 osoby

Celem ataku w pakistańskim Lahore byli świętujący Wielkanoc chrześcijanie - poinformowała przyznająca się do zorganizowania zamachu grupa talibów Jamaat-ul-Ahrar.

W Wielkanoc zamachowiec-samobójca zdetonował ładunki wybuchowe niedaleko placu zabaw dla dzieci, na parkingu, przy bramie wjazdowej do parku w Lahore. Pakistańska telewizja podaje, że zginęło 72 osoby, a ponad 300 odniosło rany, wielu ciężkie. Większość ofiar to kobiety i dzieci.

„Naszym celem byli chrześcijanie. Chcemy wysłać wiadomość do premiera Nawaza Szarifa, że weszliśmy do Lahore” – mówił przedstawiciel talibów. Zapowiedział dalsze ataki z udziałem terrorystów samobójców.

Zamach potępił prezydent Pakistanu Mamnun Husajn. Lokalne władze ogłosiły trzy dni żałoby.

Reklama
Reklama

Dziesięciomilionowe Lahore jest stolicą położonego na wschodzie kraju stanu Pendżab. To największy i najbogatszy rejon kraju i polityczne zaplecze premiera Nawaza Sharifa. W przeszłości wielokrotnie dochodziło tam już do zamachów. W ciągu ostatniego dziesięciolecia islamscy rebelianci w Pakistanie wielokrotnie atakowali mieszkających tam chrześcijan i inne mniejszości religijne. Chrześcijanie zarzucają pakistańskim władzom, że robią mało, by zapewnić im ochronę przed terrorem.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/thenews.com.pk/BBC/wcz./vey/dw

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite