Nasze projekty

Wzruszające życzenia dzieci z Betlejem dla papieża. „Wielki buziak dla ciebie!”

Dzieci z Betlejem złożyły bożonarodzeniowe życzenia papieżowi Franciszkowi. Zobacz, czym podzieliły się z papieżem!

Zdjęcie ilustracyjne | Fot. Freepik/Cathopic

Przypomnijmy – 7 października Izrael całkowicie odciął Zachodni Brzeg Jordanu i w dużej mierze zamknął przejścia graniczne. Jednocześnie z powodu ogólnoświatowych ostrzeżeń dla podróżujących, w kraju nie pojawiają się żadni turyści.

Przynosi to katastrofalne skutki, zwłaszcza dla samego Betlejem. Nie tylko w turystyce, która zasila ok 60-70% gospodarki miasta. Wielu Palestyńczyków dojeżdżających codziennie do Jerozolimy, aby pracować i zarabiać na życie, nie ma już pozwolenia na wjazd – co powoduje, że nie mają oni obecnie pracy i dochodów.

„Wielki buziak dla Ciebie”

Dzieci z Betlejem złożyły bożonarodzeniowe życzenia papieżowi Franciszkowi. W nagraniu rozpowszechnionym przez Chrześcijański Ośrodek Medialny z Jerozolimy dzieci życzyły papieżowi: „Wszystkie dzieci Betlejem kochają Cię, wielki buziak dla ciebie. Wesołych Świąt papieżu Franciszku!”.

Reklama

Podzieliły się także swoimi problemami i obawami. Oto, co przekazały papieżowi:

Papieżu Franciszku, jesteś papieżem i do Ciebie zwracamy się z prośbą, gdy jesteśmy w potrzebie… W te Święta Bożego Narodzenia będzie tylko Msza św., nie będzie żadnych imprez…

CZYTAJ: Boże Narodzenie w Betlejem będzie pełne smutku. „Girlandy zniknęły, lampki zostały zdemontowane”

Reklama

„Są dzieci, które umierają i zostają wyciągnięte spod gruzów…”

Dzieci wyznają, że są bardzo smutne, gdy widzą zdjęcia i filmy przedstawiające dzieci w Gazie. Są takie, które umierają i zostają wyciągnięte spod gruzów, takie, które opłakują swoich zmarłych rodziców oraz braci i siostry. Wszyscy jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi obrazami, które powtarzają się od tygodni

Papieżu Franciszku, może nikt ci nie powiedział, ale w Betlejem od 7 października nie ma już turystów i pielgrzymów. Nasi rodzice stracili pracę w hotelach, restauracjach i rzemiośle. Co więcej, armia izraelska zamknęła Betlejem, pozostawiając jedynie otwarte przejście, które otwiera się o siódmej rano i zamyka o siódmej wieczorem. W ten sposób Betlejem stało się jak więzienie. Nie wyobrażasz sobie, ilu pracowników straciło pracę w Izraelu. Papieżu Franciszku, byliśmy biedni, teraz jesteśmy bardzo biedni. Módl się za nas i proszę, powiedz światu, co się dzieje – dodała jedna z dziewczynek.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę