Nasze projekty

„Wyczerpany, ale pełen radości”. Benedykt XVI wraca dziś do Watykanu

Wbrew pogłoskom, które pojawiły się po przyjeździe do Niemiec, Benedykt XVI wróci do Watykanu. Lot powrotny, jak poinformowała diecezja Ratyzbony, zaplanowano na poniedziałek rano. Klika dni temu papież emeryt opuścił Watykan, aby odwiedzić swojego chorego brata.

Podczas pobytu w Niemczech Benedykt XVI każdego ranka odprawiał mszę świętą ze swoim bratem. „Emerytowany papież jest wyczerpany, ale pełen radości, spotkanie dwóch braci było poruszające i było dla nich pocieszeniem” – poinformowała diecezja Ratyzbony.

W sobotę Benedykt XVI modlił się na cmentarzu w Ziegetsdorfie przy grobach swoich rodziców: Marii Rieger i Josepha Ratzingera seniora oraz starszej siostry Marii Theogona. Papież emeryt odwiedził również dom w Pentling, w którym mieszkał od 1969 do 1977 r. przed mianowaniem do arcybiskupem Monachium.

Zmęczony podróżą Benedykt XVI podróżuje na wózku inwalidzkim, towarzyszy mu sekretarz Georg Gänswein, lekarz, pielęgniarka, świeccy zakonnicy, którzy się nimi opiekują oraz zastępca dowódcy Watykańskiej Żandarmerii.

Reklama

Corriere della Sera, kh/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite