Nasze projekty

Włochy: nawet 30 ofiar śmiertelnych lawiny wywołanej trzęsieniem ziemi

Na hotel w miejscowości Farindola w środkowych Włoszech po trzęsieniu ziemi zeszła lawina. Szef grupy policji, która dotarła do zasypanego budynku Antonio Crocetta powiedział, że "jest wiele ofiar"

Według włoskich mediów, w Hotelu Rigopiano, który znajduje się na zboczach masywu Gran Sasso, najwyższego pasma Apeninów, było co najmniej 20 gości i 7 pracowników. Lawina, która uderzyła w hotel, została wywołana przez serię trzęsień ziemi w centralnych Włoszech, do której doszło wczoraj rano. Od tamtej pory budynek był odcięty od świata.

Tragedia, która wydarzyła się w hotelu jest efektem trzęsienia ziemi, które wczoraj nawiedziło Włochy. Nigdzie indziej katastrofa nie była tak jednak porażająca w skutkach. Liczbę ofiar podają włoskie media. Władze nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu.

Reklama
Reklama

Trudna sytuacja panuje w centralnych regionach Włoch, gdzie na terenach dotkniętych atakiem zimy doszło dodatkowo do szeregu silnych wstrząsów sejsmicznych. Wystąpiły one na obszarach zniszczonych już przez ubiegłoroczne trzęsienie ziemi w sierpniu i październiku.

Reklama
Reklama

Sejsmolodzy poinformowali, że seria tak intensywnych wstrząsów jest rzadkością i wyrazili obawę, że na tym nie koniec. Pierwsze trzy, o magnitudzie ponad pięć, wystąpiły w ciągu zaledwie godziny. Wszystkich tego dnia doliczono się ponad stu. Zewsząd nadchodzą do Rzymu prośby o wysłanie do pomocy wojska – głównie saperów – co niebawem nastąpi, bo minister obrony Roberta Pinotti wydała już odpowiednie rozporządzenia.

Największe trudności mają obecnie hodowcy bydła, którzy w większości nie opuścili swoich gospodarstw, oraz ci, którzy nie skorzystali z możliwości zakwaterowania w nadmorskich hotelach na czas odbudowy i teraz tego pożałowali – śnieg zasypał drogi i ich pojazdy.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/afp&wczesn/md/nyg

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite