Nasze projekty

Wielki imam modlił się w miejscu zamachu w Paryżu

Wielki imam sunnickiego Uniwersytetu al-Azhar w Kairze modlił się przed salą koncertową Bataclan, miejscu jednego z zamachów terrorystycznych w Paryżu z 13 listopada ub.r., aby oddać hołd jego ofiarom. Ahmed al-Tayeb przybył do stolicy Francji po swym historycznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

Zwierzchnik uczelni, która jest najwyższym autorytetem w świecie sunnickiej wersji islamu, złożył kwiaty na ulicy przed Bataclanem, odmówił modlitwę, po czym powiedział po arabsku: „Cierpiałem z powodu ofiar, ich rodzin, ich przyjaciół. Mam wielką nadzieję, że wolny, pokojowy i miłujący życie naród frabncuski zdoła przezwyciężyć ten dramat. Proszę, by Bóg chronił wszystkich od wszelkiego zła”.

– Europa zraniona w Bataclanie otrzymuje dziś przesłanie pokoju i nadziei od imama al-Tayeba – napisała na Twitterze Wspólnota św. Idziego, której założyciel, Andrea Riccardi towarzyszył wielkiemu imamowi al-Azharu. Obecne były także inne osoby, które uczestniczyły w zakończonej właśnie w stolicy Francji konferencji „Wschód i Zachód, dialogi cywilizacji”.

W sali Bataclan 13 listopada ub.r. z rąk islamskich dżihadystów zginęło 89 osób.

Reklama
Reklama

pb (KAI/france24.com/santegidio.org) / Paryż

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite