Nasze projekty

Wenezuela: Wzrasta liczba niedożywionych dzieci

Ze studium przeprowadzonego przez oddział Caritas Wenezuela wynika, że 35,5 proc. dzieci z ubogich rodzin w tym kraju cierpi na niedożywienie. Badanie, które zostało przeprowadzone wśród najmłodszych w wieku 0-5 lat, dowiodło, że 14,5 proc. dzieci doskwiera niedożywienie na poziomie wysokim lub średnim, zaś 21 proc. - lekkim.

Władze wenezuelskiej Caritas wyjaśniły, że aż 71 proc. badanych rodzin stwierdziło, że ich sytuacja żywnościowa uległa pogorszeniu pomiędzy grudniem ubiegłego roku a sierpniem tego roku. Dodatkowo ustalono, że aż 63 procent ankietowanych osób przyznało, że z powodu niedoborów towarów w super- i hipermarketach muszą zaopatrywać się w innych kanałach dystrybucji.

– Większość rodzin objętych badaniem, szczególnie w miejscach wrażliwych pod względem materialnym, przyznaje, że zmniejszyła lub ograniczyła całkowicie spożycie czerwonego mięsa, drobiu, jaj oraz nabiału. W ostatnim czasie mają też one problemy w dostępie do wody pitnej – poinformowali przedstawiciele Caritas Wenezueli.

Reklama
Reklama

Od kwietnia tego roku na ulicach wenezuelskich miast w protestach przeciwko dyktatorskim rządom prezydenta Nicolasa Maduro poniosło śmierć ponad 130 osób. Wenezuelscy biskupi oraz duchowni wielokrotnie krytykowali ataki zwolenników prezydenta oraz sił policyjnych na opozycję i manifestantów. W jednym z wywiadów arcybiskup Caracas kardynał Jorge Urosa stwierdził, że rząd Nicolasa Maduro prowadzi “wojnę przeciwko narodowi”.


mz (KAI/RV) / Caracas

Reklama
Reklama

KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite