We włoskiej telewizji pojawi się serial z papieżem Franciszkiem

Jeszcze przed Wielkanocą włoska telewizja wyemituje trzyodcinkowy film mający stanowić pomoc w codziennym życiu. Jest to rozmowa kapelana więziennego, 41-letniego ks. Marco Pozza z papieżem Franciszkiem „o grzechach i cnotach”, jak głosi tytuł cyklu zaprezentowanego 11 marca w Rzymie.

Pixabay.com/tookapic

Jego producentem jest włoski oddział „Discovery+” – „Nove”, a reżyserem watykański medioznawca i jezuita ks. Dario Vigano.

Ks. Marco Pozza jest kapelanem więziennym w Padwie. Popularność we Włoszech zdobył dzięki wywiadowi z papieżem na temat modlitw „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz wyznania wiary. Obecna jego „rozmowa” (według księdza nie jest to „wywiad”) z papieżem Franciszkiem na temat siedmiu cnót i siedmiu grzechów głównych jest przeplatana  wypowiedziami powszechnie znanych, ale też i całkiem nieznanych prywatnych osób na temat ich walki z grzechami i cnotami.

Wśród rozmówców są m.in. skazany szef mafii i jego żona, rodzice głęboko niepełnosprawnego dziecka, sportowiec Omar de Felice, raper J-Ax, młody więzień, dwie  pracujące zawodowo matki oraz aktor Carlo Verdone. Tych siedem świadectw jest zawartych w trzyodcinkowym cyklu, który będzie emitowany 20 i 27 marca oraz w Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę