Nasze projekty

USA: młoda katoliczka bohaterką roku CNN

Maggie Doyne, 28-letnia katoliczka amerykańska zdobyła w tym roku nagrodę „Bohater roku CNN”, przyznawaną przez tę najpopularniejszą telewizję informacyjną w Stanach Zjednoczonych. Pięć lat temu ta pochodząca z New Jersey dziewczyna założyła w Nepalu dom dla dzieci z biednych rodzin

W sposób szczególny stara się pomóc kobietom i dzieciom, ofiarom wojny domowej prowadzonej w tym kraju przez partyzantkę maoistowską.

Swoją działalność Maggie rozpoczęła z 5 tys. dolarów, które zarobiła jako opiekunka dla dzieci. Później założyła fundację BlinkNow, która finansuje działalności domu dziecka dla 51 dzieci, szkołę dla 350 uczniów, przychodnię zdrowia i centrum pomocy dla kobiet. „Jeśli 10 lat temu powiedzielibyście mi, że będę mamą 50 dzieci, to odpowiedziałabym, że jesteście całkowitymi wariatami. A teraz ja jestem wariatką” – powiedziała tegoroczna Bohaterka Roku.

Reklama
Reklama

Początkowo władze nepalskie nie były zachwycone z działalności młodej Amerykanki, ponieważ obawiały się wzrostu wpływów chrześcijańskich. „Powiedziałam szefowi miejscowej administracji, że zostawiłam wszystko, aby pomagać dzieciom i chcę tu żyć, ponieważ znalazłam tutaj swoje szczęście i jestem pewna, że Bóg jest obecny w moim marzeniu pomagania ubogim” – oświadczyła Maggie i zapewniła, że 110 tys. dolarów nagrody otrzymanej z CNN przeznaczy na pomoc dzieciom w Nepalu.


(KAI/RV) / Waszyngton

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę