Nasze projekty

#sym4synod – młodzież salezjańska o synodzie biskupów

#sym4synod - to hasztag, którym młodzież zrzeszona w salezjańskich duszpasterstwach oznacza informacje, które mogą pomóc w przygotowaniu tegorocznego Synodu Biskupów. Skrót pochodzi od nazwy międzynarodowego Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (Salesian Youth Movement).

W wielu krajach świata, młodzież ze wspólnot salezjańskich, zrzeszonych w Salezjańskim Ruchu Młodzieżowym, włącza się w przygotowania do październikowego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”, a także do młodzieżowego spotkania presynodalnego, w którym weźmie udział 300 młodych ludzi z całego świata.

We wspomnienie św. Jana Bosko, obchodzone w Kościele katolickim 31 stycznia, salezjanie uruchomili hasztag #sym4synod, który ma pomóc w informowaniu o inicjatywach, podejmowanych przez młodzież salezjańską i zachęcić do dalszych działań.

Jak wyjaśniają salezjanie, jego celem jest wzmocnienie przekazu, a nie jego zastąpienie: nie chodzi o tworzenie paralelnych kanałów przekazu, ale raczej o „zarażenie” salezjańską radością tego przepływu informacji, który będzie się wiązać z tym światowym wydarzeniem. Przesłanie jest proste: „SYM-MGS dla Synodu”: Salezjański Ruch Młodzieżowy w służbie na synodalnej drodze całego Kościoła, aby Dobra Nowina dotarła do wszystkich ludzi młodych.

Reklama
Reklama

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

KAI

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite