Nasze projekty

ŚDM w Lizbonie. Polacy w czołówce liczby zapisanych uczestników

Polacy są piątą pod względem liczebności narodowością zgłoszoną do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Dane te, podała Fundacja ŚDM, będąca komitetem organizacyjnym tej imprezy. Instytucja działająca w ramach archidiecezji Lizbony sprecyzowała, że do udziału w tegorocznych ŚDM zarejestrowało się już łącznie blisko pół miliona osób ze 184 państw świata.

Komitet organizacyjny wyjaśnił, że najwięcej potwierdzonych już zgłoszeń dotyczy obywateli Hiszpanii – 39 777 osób, Włochów – 32 369, a także Portugalczyków – 19 350. Na kolejnych miejscach są Francuzi, Polacy oraz Amerykanie; odpowiednio 9 283, 9 053 oraz 5 807. Organizatorzy wydarzenia podali, że wśród zarejestrowanych już osób jest ponad 20 tys. wolontariuszy, w tym m.in. lekarze oraz pielęgniarki.

ZOBACZ: Lizbona 2023. Coraz więcej lokalnych inicjatyw związanych z ŚDM

Reklama

Fundacja ŚDM poinformowała, że potwierdzono już, że na terenie gmin Lizbona oraz Loures odbędzie się w ramach tej największej na świecie katolickiej imprezy młodzieży 201 wydarzeń organizowanych przez osoby pochodzące z 55 państw. Wydarzenia te odbędą się w formie koncertów, pokazów tanecznych i teatralnych, wystaw oraz konferencji, a także sesji filmowych i zawodów sportowych. W sumie zostaną one przeprowadzone w 90 miejscach aglomeracji lizbońskiej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę