Nasze projekty

Lizbona 2023. Coraz więcej lokalnych inicjatyw związanych z ŚDM

Przed zaplanowanymi na 1-6 sierpnia Światowymi Dniami Młodzieży w portugalskich parafiach przybywa inicjatyw. Jednym z przykładów takich działań jest ogłoszona w maju w kościele Matki Bożej Światła w Lizbonie nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu.

fot. Sofia Pasman / Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / Flickr

Z informacji zebranych przez komitet organizacji ŚDM wynika, że w parafiach stolicy Portugalii przybywa akcji społecznych, polegających na uruchamianiu zbiórek żywności i odzieży dla osób ubogich, a także działań służących aktywnościom na rzecz rozwoju duchowego i pogłębiania wiary.

CZYTAJ: Festiwal Młodych podczas ŚDM. Wydarzenia rozmieszczone zostaną w ponad 80 miejscach

Jednym z przykładów takich działań jest ogłoszona w maju w stołecznym kościele Matki Bożej Światła w sąsiedztwie stadionu klubu Benfica Lizbona nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jak poinformował KAI ks. Patricio Hileman ze zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, z którego inspiracji podjęto tę inicjatywę, całodobowe czuwanie trwające każdego dnia prowadzone będzie również po Światowych Dniach Młodzieży. Zaznaczył, że oczekuje, iż w parafii znajdzie się wystarczająco liczne grono wiernych, aby również po ŚDM prowadzić adorację Najświętszego Sakramentu.

Reklama

Żyjemy dzisiaj w bardzo dynamicznych czasach, podczas których dziełom społecznym podejmowanym przez ludzi Kościoła musi towarzyszyć modlitwa; w tym również ta intymna, osobista rozmowa z Bogiem ukrytym pod postacią konsekrowanej hostii – powiedział lizboński duszpasterz, przypominając, że podobne inicjatywy rozwijane są również w kilku innych miejscach portugalskiej stolicy.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę