Nasze projekty

Festiwal Młodych podczas ŚDM. Wydarzenia rozmieszczone zostaną w ponad 80 miejscach

Towarzyszący Światowym Dniom Młodzieży Festiwal Młodych odbędzie się pomiędzy 1 a 6 sierpnia, na terenie ponad 80 miejsc aglomeracji Lizbony. Powstanie m.in. Miasto Radości, usytuowane w dzielnicy Belém, zaś w położonym w śródmieściu stolicy Parku Edwarda VII przygotowana zostanie przestrzeń do modlitwy.

fot. Sofia Pasman / Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / Flickr

Reprezentująca organizatorów ŚDM Mariana Frazão wyjaśniła, że „Festiwal Młodych w Lizbonie będzie propozycją oferty kulturalnej z pięciu kontynentów”. Otrzymaliśmy już wiele kandydatur z całego świata: mamy teatr, taniec, konferencje, wystawy, będziemy mieć też zawody sportowe – powiedziała Frazão.

W ocenie katolickiej działaczki Festiwal Młodzieży ma służyć uczestnikom ŚDM i portugalskiej stolicy w celu niesienia doświadczenia radości, młodzieńczości, powszechności wiary, ukazując Kościół katolicki jako „Kościół żywy i młody, zdolny do korzystania z języków i aktualnych form sztuki bez szkody dla przesłania, które pragnie nieść”.

Frazão podała, że w trakcie ŚDM będą działać, od 1 do 4 sierpnia, Targi Powołaniowe, na których obecne będą ruchy, wspólnoty i zgromadzenia religijne, a także prezentowane będą projekty socjalne. W tym samym czasie w Parku Przebaczenia będzie można przystąpić do spowiedzi w jednym ze 150 konfesjonałów.

Reklama

ZOBACZ: Niezwykłe konfesjonały na ŚDM w Lizbonie. Wykonają je więźniowie

Dodała, że inauguracja modlitw odbędzie się w Parku Edwarda VII 1 sierpnia, a trzy dni później w tym samym miejscu odbędzie się Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka. Z kolei 5 sierpnia poprowadzi on nocne czuwanie dla młodzieży, a w niedzielę 6 sierpnia będzie przewodniczył liturgii wieńczącej ŚDM w Lizbonie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę