Nasze projekty

Kiedy pierwsze spotkanie papieża z młodzieżą na ŚDM? Jest data

Wspólna modlitwa z młodzieżą, to pierwsze wydarzenie z udziałem papieża Franciszka, które odbędzie się 3 sierpnia 2023 w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

O dacie pierwszego wydarzenia z papieżem poinformowała na swojej stronie portugalska telewizja SIC, powołując się na komitet organizacyjny ŚDM.

Miejscem spotkania będą stołeczne błonia w pobliżu mostu im. Vasco da Gamy, znajdującego się na granicy między gminą stołeczną a sąsiadującą z nią od północy gminą Loures. Od kilku tygodni prowadzone są prace nad rewitalizacją tych terenów, na których znajdowały się dotychczas m.in. łąki i miejsce składowania kontenerów.

Według SIC organizatorzy ŚDM zaplanowali na 4 sierpnia 2023 drogę krzyżową z udziałem papieża, a dzień później – wieczorne czuwanie młodzieży i Franciszka.

Reklama

Komitet organizacyjny przypomniał, że od jesieni ubiegłego roku po Portugalii pielgrzymują symbole Światowych Dni Młodzieży. Obecnie znajdują się w diecezji Guarda na północnym wschodzie kraju.

Z powodu pandemii, papież zdecydował się na przełożenie Światowych Dni Młodzieży najpierw z 2021 na 2022, a następnie na kolejny rok. Przyszłoroczne spotkanie młodych odbędzie się pod hasłem “Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę