Nasze projekty

Niezwykłe konfesjonały na ŚDM w Lizbonie. Wykonają je więźniowie

Konfesjonały, w których spowiadać się będą uczestnicy najbliższej edycji Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, zostaną wykonane przez więźniów osadzonych w portugalskich zakładach karnych.

Fot. Elsa Vitorino / WYD Lisbon 2023/ lisboa2023.org

Większość z konfesjonałów trafi na położone w pobliżu stołecznego mostu im. Vasco da Gamy tereny, na których odbędą się główne modlitwy w ramach tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Prosta konstrukcja

Według planu komitetu organizacyjnego, przygotowywane przez aresztantów konfesjonały będą charakteryzowały się prostą konstrukcją. W większości z nich nie będzie ani klęcznika, ani dzielącej penitenta i kapłana ściany. Wykonane głównie z płyt drewnopochodnych konfesjonały będą przypominały niewielkich rozmiarów domki z zadaszeniem oraz z dwoma miejscami siedzącymi: dla penitenta i spowiednika.

Na bocznych ścianach konfesjonału znajdą się numery dzięki, którym duchowni i młodzież z różnych państw świata będą mogli znaleźć miejsce, w którym prowadzona będzie spowiedź w konkretnym języku narodowym. Tylko około 20 konfesjonałów, jak ustaliły portugalskie media, ma mieć bardziej tradycyjną formę.

Reklama

Park Przebaczenia – miejsce spowiedzi podczas ŚDM w Lizbonie

Z planu ŚDM wynika, że około 150 konfesjonałów pojawi się w Parku im. Vasco da Gamy, w części nazwanej Parkiem Przebaczenia, czyli głównym miejscu sakramentu spowiedzi podczas lizbońskich ŚDM. Spowiedź będzie tam prowadzona od 1 do 4 sierpnia w godzinach 10.00-18.00.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dniach 1-6 sierpnia br.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę