Ponad 1000 młodych wolontariuszy wesprze ŚDM w Lizbonie. „Dziękuję za każdego z was”

Podczas zaplanowanych na początek sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży wsparcia udzieli ponad 1000 młodych wolontariuszy, podał komitet przygotowawczy. Większość osób będzie pomagać w lizbońskich parafiach i podczas modlitw na terenach położonych między Lizboną a Loures, gdzie odbędą się główne uroczystości.

fot. Jornada Mundial de la Juventud Panamá 2019/cathopic.com

Biskup pomocniczy stolicy Portugalii Joaquim Mendes oświadczył, że w niedzielę 8 stycznia przyszli wolontariusze spotkali się po raz pierwszy w stołecznym kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa.

Większość tych osób będzie pomagać w lizbońskich parafiach i podczas modlitw na terenach położonych między Lizboną a Loures, gdzie od 1 do 6 sierpnia odbędą się główne uroczystości 38. ŚDM. Na miejscowych błoniach o powierzchni 100 hektarów odbędzie się m.in. Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka. Dziękuję za każdego z was, wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w pomoc (…) podczas najbliższej edycji Światowych Dni Młodzieży – powiedział bp Mendes.

Poza pracą na rzecz przygotowań do najbliższej edycji tego wydarzenia młodzi ochotnicy portugalscy aktywnie włączyli się pod koniec 2022 roku w pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Podczas zbiórek charytatywnych zebrali oni ponad 30 tys. euro, które przekazali pod koniec grudnia dla ofiar wojny.

Reklama

Kierownictwo komitetu organizacyjnego ŚDM w Lizbonie podało, że pomoc finansowa zebrana przez młodych katolików portugalskich jest wprawdzie niewystarczająca dla dużych potrzeb narodu ukraińskiego, ale „jest gestem służącym nagłośnieniu sprawy solidarności z tum krajem, broniącym się przed agresją”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę