Nasze projekty

Papież do młodych jadących na ŚDM: będę czekał na was w Lizbonie!

"Poprzez takie Dni bardzo się rozwijacie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wewnątrz nas pozostają rzeczy, wartości, które odkryliśmy, relacje, które nawiązaliśmy" - powiedział papież do osób, które udają się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Dziś, trzy miesiące przed zaplanowanym od 1 do 6 sierpnia wydarzeniem, opublikowano specjalne przesłanie Ojca Świętego zachęcające do dobrego przygotowania się na nadchodzące spotkanie. Wyobrażam sobie, co może siedzieć w waszych głowach: jak to zrobić, jak poprosić o zwolnienie z pracy czy z uczelni, jak uzyskać potrzebne środki na podróż… wiele zmartwień, ale zawsze mając na widoku ów horyzont, ową nadzieję – mówi papież w nagraniu.

„Kościół ma siłę młodzieży”

Franciszek kieruje na filmiku opublikowanym w Internecie do młodych swoje serdeczne zaproszenie do pełnego radości zaangażowania w wyjazd, nawet jeśli można napotkać na trudności.

Uczestniczenie w Dniu [Młodzieży] jest piękną rzeczą i kiedy ktoś to odczuje, pragnie wziąć udział w owym wydarzeniu. Przygotujcie się z takim pragnieniem, dołóżcie do tego nadzieję, nadzieję, bo poprzez takie Dni bardzo się rozwijacie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wewnątrz nas pozostają rzeczy, wartości, które odkryliśmy, relacje, które nawiązaliśmy z innymi młodymi ludźmi z różnych krajów, spotkania… Wszystko pozostaje w środku i przede wszystkim widać siłę młodzieży. Kościół ma siłę młodzieży. A więc kroczmy naprzód – zachęca w przesłaniu Franciszek.

Reklama

Wyjawia też „pewien sekret”. Aby dobrze się przygotować, warto spojrzeć na swoje korzenie, spróbować spotkać się ze starszymi. Wielu z was ma dziadków, odwiedźcie swoich dziadków i zapytajcie ich: «Za waszych czasów były Dni Młodzieży?». «Nie» – z pewnością wam odpowiedzą. «A co według ciebie powinienem zrobić?»… Porozmawiajcie trochę z dziadkami. Oni dadzą wam mądrość. A wy zawsze kroczcie naprzód. Będę czekał na was w Lizbonie. Ciao! – mówi papież.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę