Nasze projekty

ŚDM w Lizbonie. Brakuje ponad 1000 wolontariuszy

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie pilnie potrzebuje wolontariuszy. Według ks. Álvaro Cunhii współpracującego z komitetem organizacyjnym ŚDM, w dalszym ciągu brakuje ponad 1000 wolontariuszy do pomocy w tym wydarzeniu.

Fot. © Mazur/ Flickr episkopat.pl

Z szacunków władz miasta oraz rządu Portugalii wynika, że w lizbońskiej edycji Światowych Dni Młodzieży weźmie udział 1,5 mln osób. Z kolei liczba portugalskich wolontariuszy gotowych do pomocy w tym wydarzeniu szacowana była na kilkanaście tysięcy osób.

Ochotnicy będą potrzebni zarówno podczas towarzyszącego ŚDM Festiwalu Młodych, jak też wydarzeń modlitewnych i formacyjnych, m.in. podczas trwających od 1 do 4 sierpnia w Lizbonie tzw. Targów Powołaniowych, na których obecne będą ruchy, wspólnoty i zgromadzenia religijne, a także prezentowane projekty socjalne.

Według komitetu organizacyjnego ŚDM najwięcej wolontariuszy będzie potrzebnych podczas inauguracji modlitw 1 sierpnia w stołecznym Parku Edwarda VII, a także trzy dni później w trakcie odbywającej się tam Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka. Innymi wydarzeniami, do organizacji których potrzebne będzie dużo grono ochotników, jest nocne czuwanie dla młodzieży z 5 na 6 sierpnia, które papież poprowadzi nad rzeką Tag, a także organizowana kilkanaście godzin później niedzielna Eucharystia. Tej liturgii wieńczącej ŚDM w Lizbonie również będzie przewodniczył Franciszek.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę