Nasze projekty

Rosyjska prasa: Polska, Dania i Szwecja pogroziły Rosji sankcjami

Szefowie MSZ: Polski, Danii i Szwecji wspierają Gruzję i grożą Rosji. O spotkaniu ministrów spraw zagranicznych trzech krajów Unii Europejskiej z szefem dyplomacji Gruzji odnotował dziennik „Kommiersant”. Gazeta zwraca uwagę na nieprzyjazny ton wypowiedzi zachodnich polityków w stosunku do Rosji.

Według dziennika, szefowie dyplomacji Polski, Szwecji i Danii obiecali władzom w Tbilisi podjęcie działań, które będą przeciwdziałały -„rosyjskim próbom uprawomocnienia okupacji Abchazji i Osetii Południowej”.

 

„Kommiersant” podkreśla, to polski minister Grzegorz Schetyna rekomendował Gruzinom jak najszybsze zwiększenie wydatków na zbrojenia. Gazeta dodaje, że Warszawa i Tbilisi podpisały deklarację, która zobowiązuje Polskę do udzielenia Gruzji wszelkiej pomocy, związanej z integracją euroatlantycką.

Reklama

 

„Kommiersant” zauważa, że gruzińska szefowa dyplomacji Tamara Beruczaszwili poskarżyła się swoim zachodnim kolegom na ostatnie działania Rosji, która podpisała z samozwańczymi władzami w Suchumi i Cchinwali porozumienia o współpracy. Oba dokumenty uznano w Tbilisi za przejaw tak zwanej „pełzającej aneksji gruzińskich terytoriów”.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę