Rosyjscy żołnierze zabili ją na oczach syna. 9-latek napisał poruszający list do mamy

"Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię" - pisze 9-latek w liście do swojej mamy, która zginęła w ostrzale.

fot. Lesia Vasylenko/Twitter.com/Annie Spratt/unsplash.com

Wojna na Ukrainie nie oszczędza nikogo, nawet tych najbardziej bezbronnych. Od początku rosyjskiej inwazji zginęło już ponad 150 dzieci, tysiące zostało rannych, a wiele straciło swoich rodziców.

Łesia Wasylenko – deputowana Rady Najwyższej Ukrainy opublikowała na swoim Twitterze poruszający list 9-letniego chłopca na oczach, którego zabili mu mamę. Wojsko rosyjskie ostrzelało ich samochód w Hostomelu, w obwodzie kijowskim. Mama niestety nie przeżyła ataku, a chłopiec w nim utknął.

Na kartkach kalendarza jaki miał przy sobie, napisał poruszający list do swojej mamy.

Reklama
Reklama

Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię – pisze 9-latek w liście do swojej mamy.

pa, kobieta.wp.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę