Nasze projekty

Relikwie Jana Pawła II odnalezione!

Włoska policja odnalazła relikwię Jana Pawła II zrabowaną we włoskiej Abruzji. Chodzi o fragment sutanny błogosławionego Papieża zakrwawionej podczas zamachu na jego życie 13 maja 1981 r. Złodziejami okazali się trzej młodzi ludzie uzależnieni od narkotyków. Tamtejszy biskup Giovanni D’Ercole wybaczył im kradzież, jak powiedział, w imieniu „swoim i błogosławionego Jana Pawła II”.

Wczoraj karabinierzy odnaleźli metalową część zrabowanego relikwiarza. Poszukiwania były utrudnione ze względu na niewielki rozmiar skradzionego skrawka papieskiej sutanny. Ostatecznie odnaleziono go w garażu jednego z zatrzymanych.

Bp D’Ercole stwierdził, że relikwia jest prawie nieuszkodzona, brakuje w niej dosłownie kilku nitek. Zapewnił też, że materiał zostanie poddany konserwacji.

Hierarcha wyraził wdzięczność karabinierom i policji, którzy od soboty prowadzili intensywne poszukiwania zrabowanego relikwiarza. Został on skradziony z górskiego kościółka San Pietro della Jenca w Abruzji. Było to miejsce szczególnie drogie Janowi Pawłowi II, który w tej okolicy często wypoczywał i jeździł na nartach.

Reklama
Reklama

RV / Rzym

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę